Dyskusyjny Klub Książki

logo_dkk_duze

„Biblioteka po Atlantami” zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury do udziału w Dyskusyjnych Klubach Książki, działających w  ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pt. „Tu czytamy”.

W DKK mogą uczestniczyć wszyscy, którzy nie tylko lubią czytać, ale także rozmawiać o książkach, podzielić się wrażeniami z lektury czy poznać najciekawsze nowości wydawnicze.

Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki odbywają się w:

    • budynku głównym Biblioteki w Śródmieściu,
    • Filii nr 7 na Piaskowej Górze,
    • Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu,

Spotkania Młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki odbywają się w:

O „Kobietach z Czerwonych Bagien”

Wzruszająca i doskonale napisana historia kilku pokoleń niezwykłych kobiet.

W Czerwonych Bagnach od zawsze mieszkały kobiety. Mężczyźni pojawiali się tu na krótko i zaraz odchodzili. Na zawsze. Klątwa czy przypadek? Julianna, Amelia, Rozalia, Anastazja – kolejne pokolenia nauczyły się walczyć samotnie z przeciwnościami losu, który nie szczędził im tragicznych doświadczeń. To miejsce było ich azylem, dawało siłę i poczucie bezpieczeństwa.

O „Lektorze” Bernharda Schlinka

„Lektor” książka i film o dobru i złu. Skłaniający do refleksji nad etycznymi postępowaniami bohaterów. To splot zagadnień ciekawych i wieloznacznych, którym warto się przyjrzeć.

O „Lektorze”…

Pewne wydarzenia pozostawiają po sobie trwały ślad. Myli się jednak ten, kto sądzi, że jest to wiadome od razu. Z początku możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z ich znaczenia. Akceptujemy dane wydarzenie jako kolejne na wciąż wydłużającej się liście. Tymczasem ono jest czymś więcej, gorejącym znamieniem, które będzie towarzyszyć nam już zawsze.
Lektor to pean na cześć jednostki – jej niezbywalnego prawa do wolności i godności. Ale to również rozprawa nad tym, jak się ma godność ludzka do sprawiedliwości, jaką wartość ma sprawiedliwość i jaką cenę podporządkowanie się, bądź niepodporządkowanie się jej, może nieść ze sobą dla jednostki.
Zachęcamy do lektury.

O „I wciąż ją kocham” Nicolasa Sparksa

Wybory których dokonujemy, czasami zmieniają bieg naszego życia. Kluczem do szczęścia są marzenia, które można zrealizować. Małżeństwo, rodzina…sprawy podstawowe. Powieść kipiąca emocjami. Tematem jest nieszczęśliwa miłość. W książce ukazane zostały także inne, równie przejmujące uczucia, samotność po stracie ukochanych osób, cierpienie i poszukiwanie sensu dalszego życia po śmierci najbliższych. Czytelnik znajdzie w książce spostrzeżenia na temat sytuacji, których świadkiem jest każdego dnia.
Zapraszamy do lektury skłaniającej do refleksji 🙂

O… piciu i miłości

TO BYŁA MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO WEJRZENIA
Miłość – uczucie totalne, rządzi ciałem, umysłem, życiem… Można kochać do upojenia, obłędnie tęsknić, bezgranicznie pożądać…

„Picie. Opowieść o miłości” Caroline Knapp To książka obrazująca kilka oczywistych mechanizmów kierujących życiem alkoholika, jest rozrachunkiem z własnym nałogiem już po odzyskaniu trzeźwości, jak i opowieścią, która po części skierowana jest do czytelników mających problem z nadużywaniem alkoholu. Autorka uświadamia, że w większości przypadków nikt poza samym pijącym momentu upadku ani nie zauważy, ani go nie opisze. Zapraszamy do lektury.

O „Długiej drodze do domu”

Do czego może posunąć się kobieta, by odzyskać swoje dziecko?
Człowiek nawet nie wie, ile może znieść.
Żyjemy iluzją. To ona plącze nasze ścieżki, wodzi na manowce,
Zniekształca obrazy i ukrywa przed nami prawdę.
Ale to iluzja pozwala nam przetrwać.
Trzeba brać życie, jakie jest i cieszyć się drobnymi przyjemnościami.
Joanna Jax pięknie ukazuje to w swojej książce „Długa droga do domu”
Zapraszamy do lektury!

Spotkanie z Kariną Obarą

W piątek 3 marca odbyło się na naszej filii spotkanie autorskie Kariny Obary, zorganizowane przez działający w MFB Dyskusyjny Klub Ksiązki „Chmurdalia”. Urodzony w Wałbrzychu autorka opowiedziała o swojej twórczości oraz promowała najnowszą książkę „Granice”. Pani Karina odwiedziła naszą bibliotekę już drugi raz, ale ani autorka, ani zgromadzeni na spotkaniu Czytelnicy nie wykluczyli, że jest to ostatnie spotkanie.

O „Farmie lalek”

2 marca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Audiobooka, z lekturą „Farma lalek” – Wojciecha Chmielarza.

Chmielarz ciekawie i prawdziwie ukazuje realia pracy polskiej policji, skupiając się głównie na jej cieniach. Posiada umiejętność tworzenia interesującej fabuły i portretowania niebanalnych postaci. Autor tworzy panoramę lokalnej społeczności, opierając na antagonizmach na linii Polacy-Cyganie. Jedno jest pewne ze przy tej lekturze nie można się nudzić. Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

O „Sekretnym języku kwiatów”

Goździk różowy – nigdy cię nie zapomnę. Takim kwiatowym akcentem zostały przywitane uczestniczki DKKiA.

Vanessa Diffenbaugh autorka książki „Sekretny język kwiatów” udowodniła, że świat można opowiedzieć nie tylko za pomocą słów. Kwiaty same w sobie mogą działać cuda. Jeśli wierzysz w coś bardzo mocno, nieważne czy jest to pozytywne czy negatywne, przekonanie zamienia się w rzeczywistość.

Zapraszamy do lektury!