Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spotkanie autorskie Juliana Golaka

8 grudnia @ 17:00 - 18:30

Zapraszamy na spotkanie autorskie Juliana Golaka, połączone z promocją książki „Polacy, Czesi i Niemcy zasłużeni dla wolności, solidarności i integracji europejskiej”, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami.

Julian Golak – z wykształcenia drukarz i wydawca. Działacz opozycji w okresie PRL. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Od 1990 roku organizator Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Współautor opracowań, książek i publikacji z zakresu rozwoju regionalnego, współpracy przygranicznej i ochrony środowiska. Laureat Nagrody Polcul Foundation (1998). Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2001), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2008). W 2020roku otrzymał nagrodę „Gratias Agit”, przyznawaną przez ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej osobom w szczególny sposób dbającym o dobre imię Republiki Czeskiej poza jej granicami.

Współwydawcy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku.

Współpraca: Komitet Organizacyjny Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”, Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka

Szczegóły

Data:
8 grudnia
Czas:
17:00 - 18:30

Miejsce

Galeria pod Atlantami
Rynek 9
Wałbrzych, dolnośląskie 58-300 Poland
Telefon:
746483704
Skip to content