Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy „10 LAT OBECNOŚCI”

14 maja @ 17:00 - 18:00


Serdecznie zapraszamy do Galerii pod Atlantami na wystawę:
„10 LAT OBECNOŚCI” – Jubileuszowa Wystawa Fotografii Komisji Fotografii Krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.

Otwarcie ONLINE na wydarzeniu Fb Galerii pod Atlantami 14.05.2021 o godz. 17:00
Wystawa CZYNNA od 17.05.2021 do 2.07.2021, pon-pt 10:00-17:00
_________________________
w wystawie udział biorą:

Piotr CHWAJA
Alicja DĄBROWSKA
Krystyna KOSIŃSKA
Danuta KAŁASZNIKOW
Waldemar KAŁASZNIKOW
Renata KOŃCZAK
Marek KOSIŃSKI
Walenty KRZYSIEK
Krystyna KURIATA
Ewa LIMBERGER
Jadwiga ŁOZIŃSKA
Tadeusz RUPOCIŃSKI
Piotr SADOCZYŃSKI
Wiesława STANDZOŃ
Andrzej STANIEWICZ
Wojciech STAŃCZAK
Piotr STRZELECKI
Kazimierz SZYMELA
Lucyna ŚMIGIELSKA
Ewelina ŚWIEŚCIAK
Wojciech ŚWIEŚCIAK
Alek ZIÓŁKOWSKI
Barbara ZIÓŁKOWSKA

_________________________
„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi” – Refleksja Christiana Schütza, niemieckiego filozofa i pisarza jakże jest adekwatna do dziejowego wydarzenia – 70 lecia wspaniałej instytucji, zrzeszającej wiele pokoleń miłośników turystyki i krajoznawstwa – PTTK oraz wyrosłej pod jego skrzydłami Komisji Fotografii Krajoznawczej, działającej już 10 lat, cieszącej się wyjątkowym dorobkiem artystycznym jej członków i sympatyków.
Przypadające w tym roku jubileusze są niezwykle doniosłe, niczym wzniesienia, z których roztacza się – z jednej strony niezwykle piękny i bogaty widok naszych dokonań, a z drugiej nasze, jeszcze nie spełnione wizje artystyczne, którym posłużą kolejne lata, realizujące indywidualne wyzwania każdego z nas.
Fotografie to jakby znikomy fragment czasu, który można wziąć do ręki i patrząc – przeżywać bogactwo czyichś wewnętrznych doznań.
Jako fotografowie mamy niesamowity wpływ na wrażenia naszych odbiorców, a także, poprzez nasze zdjęcia, dajemy im się poznać od najbardziej prywatnej strony – głęboko ukrytych w nas cech – uczuć, wzruszeń, czy magii naszej wyobraźni. Bo fotografia to nie tylko patrzenie, ale przede wszystkim odczuwanie.
Odbiorcy mają czuć to, co powodowało uczuciami autora zdjęć. Powinni rozpoznać całe jego spektrum poznawcze, które pozwoliło mu na „małe jego dzieło”. To odbiorcy mają zarażać się wrażeniami, będącymi w nas – fotografach, zainspirowani przez nas pięknem i niezwykłością świata.
Ale jednocześnie fotografia powinna pozostać nieco tajemniczą, niedopowiedzianą – pozostawiającą choć małe pole do własnej interpretacji dla tych, którzy chcą się w nią zagłębić.
Fotografia czarno – biała ze swej natury jest jakby bardziej elegancka, a kolorowa bardziej prowokująca, wymagająca jednak subtelnego i wyrafinowanego tworzenia.
Wszystkie te przymioty artyzmu znajdziecie Państwo na zaprezentowanej wystawie, do której powstania przyczynili się członkowie i sympatycy KFK.

Alek Ziółkowski

_________________________________________
Chcących odwiedzić wystawę (od 17.05)
uprzejmie prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego
(maseczki, odstępy), oraz informujemy, że w Galerii pod Atlantami
jednocześnie może przebywać 6 osób.

Miejsce

Biblioteka pod Atlantami
Rynek 9
Wałbrzych, dolnośląskie 58-300 Polska
+ Google Map
Skip to content