FESTIWAL NA KOŃCU ŚWIATA

Projekt, który poprzez różnorodne działania animacyjne odnosi się do literatury fantastycznej w kontekście historii naszego miasta. Wałbrzyskie podziemia, pamiątki II wojny światowej, nieczynne kopalnie i związane z tymi lokacjami legendy od lat rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń mieszkańców, są częścią lokalnej kultury i tożsamości. W projekcie pragniemy wykorzystać bogatą historię oraz unikatową architekturę Wałbrzycha, by pokazać jego niecodzienny, popkulturowy obraz stworzony przez różnych twórców zainspirowanych naszym regionem.
Uczestników projektu zaprosimy na: warsztaty komiksu i cosplay, spotkania autorskie, konkurs na formę wizualną, projekcje filmowe, cykl spacerów „Wycieczki na koniec świata”, a także imprezę plenerową „Zombie walk”.

Projekt, realizowany przy wsparciu lokalnych partnerów (Kołem Przewodników Sudeckich i Terenowych PTTK przy Oddziale Ziemi Wałbrzyskiej, Stowarzyszeniem Przyjaciół „Biblioteki pod Atlantami”, Zamkiem Książ i Parkiem Wielokulturowym Stara Kopalnia) ma charakter międzypokoleniowy. Adresowany jest szczególnie do dzieci i młodzieży oraz osób w wieku 60+.

Czas realizacji: lipiec – październik 2024 r.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 15975,00 zł.