|

Ortograficzne zmagania za nami!

21.02.2026

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, 21 lutego w Filii nr 1 na Nowym Mieście zaprosiliśmy Was do podjęcia wyzwania językowego. Uczestnicy dzielnie mierzyli się z zawiłościami polskiej pisowni, udowadniając, że „gżegżółka” i „Rzeczpospolita” nie są im straszne.

Pamiętanie o tym, że „-uje” się nie kreskuje, było tylko rozgrzewką przed prawdziwą językową rywalizacją. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i dbanie o poprawność naszej mowy.

Laureaci:
Jedynkowy Mistrz Ortografii: Jarosław Jurkowski
I Jedynkowy Wicemistrz Ortografii: Ewelina Goc
II Jedynkowy Wicemistrz Ortografii: Ilona Tradecka

Wręczenie nagród odbyło się 14 marca.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

Do zobaczenia w bibliotece!

Sprawdź także