Ortograficzne zmagania za nami!
21.02.2026
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, 21 lutego w Filii nr 1 na Nowym Mieście zaprosiliśmy Was do podjęcia wyzwania językowego. Uczestnicy dzielnie mierzyli się z zawiłościami polskiej pisowni, udowadniając, że „gżegżółka” i „Rzeczpospolita” nie są im straszne.
Pamiętanie o tym, że „-uje” się nie kreskuje, było tylko rozgrzewką przed prawdziwą językową rywalizacją. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i dbanie o poprawność naszej mowy.
Laureaci:
Jedynkowy Mistrz Ortografii: Jarosław Jurkowski
I Jedynkowy Wicemistrz Ortografii: Ewelina Goc
II Jedynkowy Wicemistrz Ortografii: Ilona Tradecka
Wręczenie nagród odbyło się 14 marca.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
Do zobaczenia w bibliotece!









