Kalendarz wydarzeń

Spotkanie podróżnicze. Poza horyzont – prelekcja Jacka Pielicha „Wieże widokowe na Ziemi Wałbrzyskiej dawniej i dziś”.
24 września, godz. 17.00, Budynek Główny, Śródmieście.

„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje” – prezentacja multimedialna nt. życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
25 września, godz. 15.00, Filia nr 6 z oddziałem dziecięcym, Biały Kamień.

„BIBLIOKREACJE 4, czyli biblioteka w regionie” – konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli.
26 września, godz. 9.00 – 15.00, Budynek Główny, Śródmieście.

O ptakach w Multimedialnej Filii Bibliotecznej będzie opowiadał Krzysztof Żarkowski – przyrodnik i fotograf.
26 września, godz. 17.00, Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze.

Wernisaż wystawy „Face to Face” Rafała Werszlera, prezentującej wyplatane z papieru maski.
27 września, godz. 17.30, Budynek Główny, Rynek 9.

ZAJĘCIA I IMPREZY CYKLICZNE

DLA DZIECI:

Czytanie na dywanie

    10 września, godz. 16.00 (Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym, Sobięcin)
    25 września, godz. 14.30 (Filia nr 13, Glinik Nowy)

Wielokulturowość – 19 września, godz. 16.00 (Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym, Sobięcin)

Świerszczykowy Klub Książkowy – 11 września, godz. 14.30 (Filia nr 13, Glinik Nowy)

Bajkowy Klub Malucha – 4 września, godz. 16.30 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

Wałbrzyskie Wróbelki – 14, 21, 28 września, godz. 10.30 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

DLA MŁODZIEŻY:

Młodzi Cyfrowi

    14, 28 września godz. 11.00 (Filia nr 7 z oddziałem dziecięcym, Piaskowa Góra)

    17 września (Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym, Sobięcin)

Dyskusyjny Klub Książki – 20 września, godz. 15.00 (Filia nr 7 z oddziałem dziecięcym, Piaskowa Góra)

DLA DOROSŁYCH:

Popołudnie z książką

    11 września, godz. 15.00 (Filia nr 6 z oddziałem dziecięcym, Biały Kamień)

    24 września godz. 15.00 (Filia nr 3 z oddziałem dziecięcym, Stary Zdrój)

Cyber Senior

    18 i 25 września, godz. 11.30 (Filia nr 7 z oddziałem dziecięcym, Piaskowa Góra)

    25 września, godz. 11.30 (Czytelnia Naukowa, Śródmieście)

Dyskusyjny Klub Książki

    18 września, godz. 16.00 (Filia nr 7 z oddziałem dziecięcym, Piaskowa Góra)

    23 września, godz. 15.00 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

Znani, czytani, lubiani… – 24 września, godz. 16.00 (Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym, Sobięcin)

Salonik Literacki – 17 września, godz. 9.30, (Filia nr 13, Glinik Nowy)

Podróże po Literaturze – 21 września, godz. 15.00 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

DLA RODZIN:

Klub Czytających Rodzin

    18 września, godz. 16.30 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze),
    26 września, godz. 16.00 (Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym, Sobięcin),
    27 września, godz. 16.00 (Dział Dziecięco-Młodzieżowy, Śródmieście)

PROJEKCJE FILMOWE:

Seans pod Atlantami – 10 i 24 września, godz. 16.00 (Dział Zbiorów Audiowizualnych, Śródmieście)

Seanse na piaskach – 12 i 26 września, godz. 16.00 (Filia nr 7 z oddziałem dziecięcym, Piaskowa Góra)

Literatura na Ekranie – 5 września, godz. 17.00 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

Warto obejrzeć – 19 września, godz. 17.00 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)

Młodzieżowe Kino w Bibliotece – 20 września, godz. 16.00 (Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze)