Konkurs plastyczny Droga do gwiazd

      Jak często spoglądacie w gwiazdy? Co wtedy czujecie? O czym myślicie? Może o podróży na Marsa, niesamowitych przygodach w kosmosie? Może ktoś z Was chciałby zostać wielkim astronomem jak Mikołaj Kopernik lub astronautą jak Mirosław Hermaszewski, a może chcielibyście w przyszłości podglądać gwiazdy jak Aleksander Wolszczan przez największy na świecie radioteleskop! Wielkie sprawy przed Wami drogie dzieci! Nawiązując do słów Neli Armstronga: małe kroki dzieci będą wielkimi krokami dorosłych!
      Życzymy Wam z całego serca, aby każde małe marzenie przerodziło się w realizacje celów i wielkich osiągnięć. Potrzebujecie inspiracji? Wystarczy, że przyjdziecie z opiekunem do naszej Galerii pod Atlantami (Rynek 9) w Wałbrzychu. Tam, od czerwca do sierpnia br., w godzinach otwarcia Biblioteki, możecie obejrzeć wystawę ilustracji do książki Droga do Gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku. Wykonała je znana ilustratorka – pani Ewa Beniak-Haremska. Kolejnym krokiem jest dostarczenie do Biblioteki (nasze filie znajdują się w każdej dzielnicy), wykonanej samodzielnie dowolną techniką pracy plastycznej oraz zgody od opiekunów na udział w konkursie. Wasze ilustrowane marzenia zbieramy do końca wakacji, by we wrześniu ogłosić zwycięzców. Wszystkie prace będzie można oglądać w naszej dziecięcej galerii, a te wyróżnione przez jurorów zostaną nagrodzone.
      Nagrody przygotowaliśmy razem z Parkiem Nauki i Techniki EXPLORA PARK w Wałbrzychu, będą to książki, zestawy do nauki poprzez zabawę i darmowe bilety wstępu do EXPLORA PARK. Nie zwlekajcie, podzielcie się Waszymi marzeniami! Pokażcie, jaka jest Wasza Droga do gwiazd!


Pliki do pobrania:
1. Regulamin Konkursu DROGA do GWIAZD
2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Logo exploraPark
Logo PiMBP