Konkursy

Konkurs „Czytelniczy readometr”

Filia nr 6 w Białym Kamieniu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat do podjęcia czytelniczego wyzwania.

Konkurs „Śladami księżnej Daisy”

Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” zaprasza do udziału w konkursie „Śladami księżnej Daisy”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów uniwersytetu III wieku z Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu Pszczyna.

Konkurs objęty jest patronatem Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji księżnej Daisy von Pless oraz Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja i obydwa się we współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA.

Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie zsee.walbrzych.pl

XVI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Pożeracze książek”

13 grudnia w Galerii pod Atlantami odbyła się kolejna odsłona naszego flagowego konkursu czytelniczego. W tym roku naszą lekturą były książki Barbary Kosmowskiej, a w zmaganiach wzięło udział osiem reprezentacji wałbrzyskich szkół podstawowych.

Po pełnych emocji zmaganiach i burzliwych obradach jury zapadły następujące rozstrzygnięcia.

Laureaci XVI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek”

Kategoria zespołowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever”
II miejsce– PSP 15
III miejsce – ZSz-P nr 7

Kategoria indywidualna:
Kategoria klas V:

I miejsce : Piotr Pałach, PSP 15
II miejsce : Hanna Kłosowska, SP Fundacji „Clever”
III miejsce : Julia Kowalczyk, ZSz-P nr 3

Kategoria klas VI:
I miejsce : Aleksandra Wieczorek, PSP 28
II miejsce : Nikolas Boruń, ZSz-P nr 2
III miejsce : Zuzanna Sadownik, ZSz-P nr 7

Kategoria klas VII:
I miejsce: Maria Rybczyńska , SP Fundacji „Clever”
II miejsce : Zuzanna Lorenz, PSP 15
III miejsce : Lena Łapuszek, ZSz-P nr 2

Laureaci Konkursu Literackiego:

W kategorii klas IV nagrody otrzymują:
I miejsce –Oliwia Rybicka, PSP 28
II miejsce – Maja Krzysztofik, PSP 15
III miejsce – Anna Gałan , ZSz-P nr 3
Wyróżnienie – Tymoteusz Zgórski, PSP 15

W kategorii klas VIII nagrody otrzymują:
I miejsce – Antoni Zieliński, PSP 28
II miejsce – Natalia Marciniec, ZSz-P Boguszów Gorce
III miejsce – Weronika Mazur, PSP 28 Wyróżnienie – Wiktoria Cynar, ZSz-P nr 3

Laureaci Konkursu Plastycznego:

W kategorii klas I nagrody otrzymują:
I miejsce Marcelina Pasławska – ZS-P nr 6
II miejsce – Marcel Kuć, SP Fundacji „Clever”
III miejsce- Maria Szatoń, SP Fundacji „Clever”
Wyróżnienie – Nadia Pietrusiak, ZSP nr 8

W kategorii klas II nagrody otrzymują:
I miejsce- Grzegorz Kazimierczak, ZSP nr 6
II miejsce – Milena Szymska, ZSP nr 6
III miejsce – Aleksandra Góralska, ZSP nr 6
Wyróżnienie- Zuzanna Tyboń, ZSP nr 6

W kategorii klas III nagrody otrzymują:
I miejsce – Oliwia Dominikowska, ZSP nr 6
II miejsce- Aleksandra Tabaszewska, ZSP nr 6
III miejsce- Alicja Rak, ZSP nr 6
Wyróżnienie- Oliwier Dadak, ZSP nr 6

„Inspiracje 2, czyli Biblioteka – świat to za mało”

Ogłoszenie wyników konkursu dla czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu „Inspiracje 2, czyli Biblioteka – świat to za mało”

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Jolanta Poważyńska – Przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Wałbrzychu, Członkowie: Małgorzata Kusz i Monika Majewska – Zarząd Koła SBP w Wałbrzychu. wyłoniła 2. Laureatów Konkursu z największą ilością punktów (na które składały się poprawne rozwiązania wraz z fotografiami okładek ułożonych z puzzli).

Laureaci (NIKi):
I miejsce: Karolina Kwiatkowska,
II miejsce: Adrian Szlembarski.
Komisja nie przyznała trzeciego miejsca, ponieważ odpowiedzi reszty uczestników przysłane były po terminie lub nie zawierały wymaganych w regulaminie fotografii okładek.

Nagrodami są pamiątkowe dyplomy, bony upominkowe EMPIK, książki „Księga zagadek” i gadżety.


Literowanie na śniadanie

7 marca w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym odbyła się szósta edycja konkursu językowego „Literowanie na śniadanie”. Do niełatwych zmagań przystąpiło sześć uczennic klas szóstych z: Publicznych Szkół Podstawowych nr 2, 6, 15, 28, Fundacji „Clever” i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Największą liczbę punktów i tytuł Mistrza Literowania otrzymała Natasza Kotowska z PSP nr 15.


Pożeracze Książek

13 grudnia odbył się finał XV edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze Książek”. Gościem specjalnym tej edycji była autorka książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Tyszka.

Na Konkurs Literacki wpłynęło 46 prac z 6 wałbrzyskich szkół.

W kategorii klas VII nagrody otrzymują:
I miejsce – Aleksandra Kurasińska, PSP 28
II miejsce – Julia Zym – PSP 5
III miejsce – Aleksander Rogalewicz – ZSz-P nr 6
Wyróżnienie – Weronika Mazur – PSP 28

W kategorii klas VIII nagrody otrzymują:
I miejsce – Justyna Jarzębska, ZSz-P nr 6
II miejsce – Mateusz Domagała, PSP 5
III miejsce – Nadia Isalska, SzF „Clever”
Wyróżnienie – Amelia Sikora, ZSz-P nr 6
Wyróżnienie – Zuzanna Majewska, ZSz-P nr 6

Na Konkurs Plastyczny wpłynęło 48 prac z 4 wałbrzyskich szkół.

W kategorii klas I nagrody otrzymują:
I miejsce – Marcelina Szewczyk – ZSz-P nr 6
II miejsce – Antoni Skórka – ZSz-P nr 6
III miejsce – Grzegorz Kazimierczak – ZSz-P nr 6
Wyróżnienie – Kornelia Sośnicka – PSP 5

W kategorii klas II nagrody otrzymują:
I miejsce – Oliwier Dadak – ZSz-P nr 6
II miejsce – Oliwia Krajewska –ZSz-P nr 6
III miejsce – Radosław Gaweł – PSP 5
Wyróżnienie – Bartosz Jaśkiewicz – PSP 5

W kategorii klas III nagrody otrzymują:
I miejsce – Weronika Strukiel – ZSz-P nr 6
II miejsce – Natasza Czerwińska – ZSz-P nr 6
III miejsce – Maja Jacak – ZSz-P nr 6
Wyróżnienie – Zofia Bujnowska – ZSz-P nr 6

W Konkursie Czytelniczym wzięło udział 18 uczniów z 6 wałbrzyskich szkół.

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce – ZSz-P nr 3
II miejsce – PSP 28
III miejsce – PSP 15

W klasyfikacji indywidualnej:
klasa IV
I miejsce – reprezentant Szkoły Fundacji „Clever”
II miejsce – reprezentant ZSz-P nr 2
III miejsce – reprezentant PSP 15

Klasa V
I miejsce – reprezentant Szkoły Fundacji „Clever”
II miejsce – reprezentant PSP 28
III miejsce – reprezentant PSP 15

Klasa VI
I miejsce – reprezentant PSP 15
II miejsce – reprezentant ZSz-P nr 2
III miejsce – reprezentant ZSz-P nr 3