Legimi

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Aktywowanie nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi, jest możliwe tylko przez stronę: http://www.legimi.pl/dbpw/. Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka).

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Przypominamy, że kody są wydawane wyłącznie aktywnym Czytelnikom biblioteki.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

O kodach dostępu do Legimi na rok 2022

Informujemy, że dotychczasowe kody dostępu – tak jak w latach poprzednich – zostaną zablokowane 31 grudnia 2021 r. Po nowe kody dostępu zapraszamy Czytelników od 4 stycznia 2022 r. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy udać się osobiście z kartą biblioteczną w celu weryfikacji i aktualizacji danych Czytelnika do jednej z placówek naszej Biblioteki w godzinach jej otwarcia.

Warunkiem uzyskania nowego kodu dostępu Legimi na rok 2022 jest:
– posiadanie aktywnego konta bibliotecznego (min. 10 wypożyczeń w roku 2021),
– brak zobowiązań wobec Biblioteki pod Atlantami.

Kody wydawane będą mailowo – w treści należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

Szczegółowych informacji udziela Wypożyczalnia Główna tel. 74 648-37-10 e-mail: wypozyczalnia@atlanty.pl


Najczęściej zadawane pytania:

 • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
  Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

 • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
  Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do Biblioteki pod Atlantami lub innych dolnośląskich bibliotek, biorących udział w akcji.
 • Jak uzyskać kod dostępu?
  W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do Biblioteki pod Atlantami. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.
 • Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
  Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: legimi.pl Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać ebooki bezpośrednio w aplikacji Legimi.
 • Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
  Pobrane w 2020 roku kody ważne są do 3 stycznia 2021 roku.
 • Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
  W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
 • Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
  Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.
 • Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
  Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
 • Czy muszę być online, by czytać ebooki?
  Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.