Pożeracze książek 2019 za nami

12 grudnia 2019 r w Bibliotece pod Atlantami odbył się finał XIV edycji powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek”. Motywem przewodnim konkursu była twórczość Pawła Beręsewicza. Uczniowie czytali książki : „Noskawery”, „A niech to czykolada”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Szeptane”, „Wszystkie lajki Marczuka” i biografię pisarza.

Gościem honorowym tegorocznej edycji był sam pisarz – Paweł Beręsewicz, z którym odbyło się spotkanie autorskie. Uczestniczyli w nim uczniowie biorący udział w konkursie, nauczyciele oraz pracownicy Biblioteki.

W tegorocznej rywalizacji wystartowało 9 szkół:
– Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 w Wałbrzychu
– Zespół Szkolno-Przedszkolny 2 w Wałbrzychu
– Publiczna Szkoła Podstawowa 37 z Oddziałami Sportowymi w Wałbrzychu
– Publiczna Szkoła Podstawowa 28 w Wałbrzychu
– Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
– Publiczna Szkoła Podstawowa 15 w Wałbrzychu
– Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu
– Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach
– Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju

W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół, składające się z ucznia klasy IV, V i VI. Uczestnicy indywidualnie odpowiadali na pytania sprawdzające, jak uważnie przeczytali konkursowe książki. Drużynowo rozwiązywali pisemne zadania, w którym musieli wykazać się doskonałą znajomością książek oraz refleksem w przypadku pojedynku na cytaty.
O zaciętości rywalizacji może świadczyć fakt, że odbyły się liczne dogrywki.

Po konkursowych zmaganiach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenia nagród, również w dwóch pozostałych „pożeraczowych” konkursach: literackim i plastycznym.

W konkursie czytelniczym wyłoniono następujących zwycięzców:
Kategoria indywidualna:
Klasy IV

I miejsce – Dawid Cichoń, Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu
II miejsce – Julia Pluta, Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju
III miejsce – Laura Zgarda, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Wałbrzychu
Klasy V
I miejsce – Barbara Ławniczak, Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju
I miejsce – Weronika Mazur, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
III miejsce – Weronika Gratzke, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu
Klasy VI
I miejsce – Oksana Zatwardnicka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
II miejsce – Paweł Gryka, Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
III miejsce – Wojciech Roszak, Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdroju

Kategoria drużynowa:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu
II miejsce – Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu
III miejsce – Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze

W konkursie plastycznym na stworzenie pracy plastycznej „Obraz mapą mojej wyobraźni” dla klas I-III szkoły podstawowej wzięło udział 7 szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 w Wałbrzychu, Zespół Szkolno-Przedszkolny 2 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa 37 z Oddziałami Sportowymi w  Wałbrzychu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie Gorcach, Zespół Szkolno-Przedszkolny 6 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa 28 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa 6 w  Wałbrzychu.

W konkursie plastycznym wyłoniono następujących zwycięzców:
1. Kaja Kuncewicz, kl. III, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu
2. Bartosz Opatowski, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa 37 z Oddziałami Sportowymi w  Wałbrzychu
3. Polina Didyk, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa 37 z Oddziałami Sportowymi w Wałbrzychu
wyróżnienia:
1. Maja Wrześniewska, kl. II, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu
2. Hanna Drahan, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa 37 z Oddziałami Sportowymi w Wałbrzychu
3. Aleksander Adamczyk, kl. II, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu

W konkursie literackim „Wyobraźnia – mój przewodnik najwspanialszych przygód” dla klas VII i VIII szkoły podstawowej wzięły udział 3 szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny 2 w Wałbrzychu, Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa 28 w Wałbrzychu.

W konkursie literackim wyłoniono następujących zwycięzców:
1 miejsce – Emilia Brodziak, kl. VII b, Publiczna Szkoła Podstawowa 28 w Wałbrzychu
2 miejsce – Amelia Sowa, kl. VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 w Wałbrzychu
3 miejsce – Kacper Rachwał, kl. VII c, Zespół Szkolno-Przedszkolny 3 w Wałbrzychu.

Skip to content