Rozmowy o książkach

23 lutego w Filii nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie z czytelnikami pt. „Moje książki”. Inspiracją do pomysłu spotkań przy książce były wcześniejsze rozmowy z osobami odwiedzającymi bibliotekę o przeczytanych pozycjach książkowych, potrzeba podzielenia się swoją opinią i zachęcenie innych do czytania. Nikt nie narzucał „ swoich faworytów”, ale dzięki sympatycznej rozmowie można było zorientować się w preferencjach czytelniczych uczestników spotkania. Omówione zostały nowości książkowe, które szybko znalazły się na kontach czytelniczych.

Dzień później, w Filii nr 1 Dziecięcej, odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego DKK, na którym omawiana była książka M. Matson pt. „Lato drugiej szansy”.

Główna bohaterka Taylor Edwards to 17-latka dorastająca w domu, gdzie zarówno rodzice jak i rodzeństwo są wybitnie uzdolnieni w wielu dziedzinach, co ma niebagatelny wpływ na codzienne życie dziewczyny. Brak pewności siebie, wrażliwość i poczucie „ zwyczajności” powodują, że nie potrafi ona sprostać różnym problemom, zostawiając je za sobą. Tak stało się również 5 lat wcześniej, gdzie pierwsza miłość i przyjaźń wystawione zostały na ogromną próbę. Powrót po latach do domku nad jeziorem, śmiertelna choroba ojca z którym jest emocjonalnie bardzo związana, konfrontacja z dawnymi przyjaciółmi, chęć wyjaśnienia spraw z przeszłości, sprawiają, że Taylor odkrywa w sobie odwagę i dokonuje właściwych wyborów.

„Lato drugiej szansy” to historia o więzach rodzinnych, przyjaźni, miłości, odpowiedzialności i o tym, że trzeba cieszyć się każdą chwilą , bo życie jest bardzo kruche i krótsze niż nam się wydaje.