Kategorie
wydarzenia

PÓŁKA RÓWNOŚCIOWA

Zaczytujemy się w równości!

10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – spotkajmy się w Bibliotece.

W Międzynarodowy Dzień Praw człowieka pragniemy opowiedzieć o równości, o szacunku dla drugiej osoby, o bogactwie jakie niesie za sobą różnorodność. Nasze miasta pragną pisać wolną od uprzedzeń i nienawiści opowieść o przyszłości, dlatego też postanowiliśmy, że 10 grudnia spotkamy się w Bibliotece.

Biblioteka jest miejscem spotkań i źródłem opowieści o świecie dla młodszych i starszych. Książki uczą wrażliwości, poszerzają nasze postrzeganie świata, opowiadają historie, które mają niezwykłą możliwość zmieniania świata. Literatura niesie w sobie czułość i empatię, buduje mosty i uczy, że możemy się spotkać w najbardziej nieoczekiwanych przestrzeniach solidarności.

10 grudnia w wielu bibliotekach w Polsce pojawiły się szczególnie równościowe półki z książkami. Prezentowane tam będą książki o prawach człowieka, poruszające tematykę antydyskryminacyjną. Mamy nadzieję, że historie i wiedza zawarte w tych lekturach pozwalą zainspirować nas wszystkich do poszukiwania dialogu i wzmocnić nasze lokalne wspólnoty.