Bawialnia

Najstarszy syn Jana Henryka XV i księżnej Daisy przyszedł na świat w 1900 roku. Na chrzcie otrzymał tradycyjne imiona Hochbergów, Jan Henryk, ale w rodzinie od zawsze nazywano go pieszczotliwie Hanselem. W tamtych czasach małe dzieci w bogatych rodzinach wychowywane były przez nianie, ale księżna tak zorganizowała swoje życie, aby móc każdego wieczoru spędzić z dzieckiem przynajmniej godzinę. Upierała się również, aby sama mogła kąpać maleństwo. Dziadek Pless (ojciec Jana Henryka) był tak zachwycony małym Hanselem, że pozwalał malcowi bawić się na przykład srebrnym wózkiem z czterema końmi, które dostał w prezencie od carycy Aleksandry.

W 1905 roku przyszedł na świat Aleksander Fryderyk w rodzinie zwany Lexlem. Kiedy synowie podrośli, do ich zabaw przyłączyły się dzieci książęcych pracowników. Daisy pozwalała im biegać po całym zamku i po okolicznych lasach, więc wszędzie było ich pełno. Młodzi książęta zaraz po opanowaniu umiejętności chodzenia, musieli wsiąść na kucyki, a potem już na rasowe konie, których w Książu po dziś dzień nie brakuje.

Trzeci syn, Bolko Konrad Friedrich, urodził się w 1910 roku. Był on bardzo chorowity i większość życia spędził w Książu.