Wałbrzyskie ABC

Projekt ma na celu zapoznać najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha z jego historią i symbolami. W swoich działaniach chcemy zapoznać wałbrzyskie dzieci z historią i przyrodą regionu, wprowadzić i przybliżyć regionalne dziedzictwo kulturowe, zapoznać z najważniejszymi symbolami i legendami naszego miasta. Na projekt składa się cykl warsztatów o tematyce regionalnej. Ważnym elementem zajęć są puzzle – kostki, przedstawiające obrazki z najważniejszymi symbolami naszego miasta: węgiel, źródełko, stokrotka, Moofie, wieża na Borowej, dąb. Projekt powstał w ramach programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen. Kwota przyznanej darowizny to 5 000 zł. Okres realizacji 03.10.2022 do 30.06.2023.


I warsztaty – górnictwo

Za nami pierwsze warsztaty w ramach projektu „Wałbrzyskie ABC” dofinansowanego przez Fundacja ORLEN. Z okazji górniczego święta 6 grudnia najmłodsi uczniowie PSP nr 28 dowiedzieli się, skąd wziął się w naszym mieście węgiel, ułożyli wagoniki z megaklocków, a na koniec zajęć świątecznie ozdobili narysowane wagoniki i stworzyli z nich barwny pociąg.

II warsztaty – początki Wałbrzycha

10 stycznia, na kolejnych warsztatach w ramach projektu „Wałbrzyskie ABC”, dofinansowanego przez Fundacja ORLEN, uczniowie z PSP nr 28 dowiedzieli się, jakie były początki naszego miasta i co wspólnego z nimi miało pewne uzdrawiające źródełko. Nie zabrakło również zabawy wielkimi klockami i rysowania.