Gry Mobilne

Zapraszamy do grania w mobilne gry miejskie
stworzone w Bibliotece pod Atlantami!

grafika aplikacji ActionTrack

A może masz pomysł na grę lub inne wykorzystanie aplikacji Action Track? Przyjdź do biblioteki na zajęcia Młodzi Cyfrowi i zostań młodym programistą! Wystarczy mieć smartfon (z mobilnym internetem i gps), zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track oraz trochę wolnego czasu. Posiadając już aplikację ActionTrack należy zeskanować kod QR umieszczony obok gry i już można grać.

Kilka uwag do gier mobilnych:
– gry odbywają się w przestrzeni miejskiej, więc należy zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego,
– w zależności od warunków atmosferycznych, bateria smartfona może się rozładowywać wolniej lub szybciej, więc warto mieć ze sobą w pełni naładowany telefon lub power bank,
– smartfonowy gps czasami nie działa zbyt dokładnie; można temu zaradzić kalibrując go poprzez wykonanie smartfonem w powietrzu kilku ósemek lub kierując się zmniejszającą się liczbą metrów.


Stary Zdrój

Dziś Nowe Miasto jest jedną z dzielnic Wałbrzycha. A co byłoby, gdyby nagle okazało się, że zamiast niego są tylko pola i lasy, a Ty masz jedyną i niepowtarzalna okazję uczestniczyć w budowie nowego osiedla Neustadt? Chcesz poznać jego historię? Chcesz odwiedzić jego najciekawsze miejsca i zabytki? Chcesz przeżyć ciekawą przygodę? Zapraszamy do gry!
(gra terenowa)


Stary Zdrój

Dziś Stary Zdrój to jedna z wałbrzyskich dzielnic Wałbrzycha. Dawniej Altwasser (bo tak się wtedy nazywał) był znanym w Europie uzdrowiskiem. Chcesz poznać jego historię? Chcesz odwiedzić jego najciekawsze miejsca i zabytki? Chcesz przeżyć ciekawą przygodę? Zapraszamy do gry!
(gra terenowa)


zrzut ekranu gry mobilnej

Ważna sprawa świętego Mikołaja

Zawsze chciałeś zostać pomocnikiem w fabryce Świętego Mikołaja? Czy w tym roku sanie będą gotowe na czas? To właśnie od Ciebie wiele zależy! Chcesz wiedzieć jakie zadania ma przed sobą Święty Mikołaj? Jeśli tak, wskakuj do sań i ruszaj z nami na zimową, niezapomnianą przygodę!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry Ważne sprawy Mikołaja

zrzut ekranu gry mobilnej

(Nie)zwykła biblioteka

Zapewne nie raz bywałeś w kamienicy „Pod Czterema Atlantami”, żeby wypożyczyć książkę, przeczytać gazetę, wziąć udział w spotkaniu autorskim lub w zajęciach dla dzieci. Dziś możesz odwiedzić tę kamienicę kolejny raz, ale uprzedzamy, że tym razem czekały Cię będą zupełnie inne atrakcje…
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry (Nie)zwykła biblioteka

zrzut ekranu gry mobilnej

Tajemnica biblioteki

Wałbrzyska biblioteka mieści się w kamienicy „Pod Czterema Atlantami”. Ale pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach z fasady budynku znika jeden Atlant. Zagraj w grę i pomóż głównym bohaterom go odnaleźć!
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Tajemnica biblioteki

zrzut ekranu gry mobilnej

Barbórka

4 grudnia obchodzimy święto górników, czyli Barbórkę. Ile wiesz o tym tradycyjnym święcie? Znasz najsłynniejsze powiedzenia o górnikach? Czy słyszałeś kiedykolwiek o Quarkach? Sprawdź swoją wiedzę!
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Barbórka

zrzut ekranu gry mobilnej

Misie, ach te misie!

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. To świetna okazja by przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Misie, ach te misie

zrzut ekranu gry mobilnej

Dzień Postaci z Bajek – quiz

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat bajek!
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Dzień Postaci z Bajek

zrzut gry Alicja w Krainie Narnii

Alicja w Krainie Narnii

Czy znasz „Alicję z Krainy Czarów” i „Opowieści z Narnii”? A może chcesz poznać te historie widziane naszymi oczami? Alicja wypadła ze swojej książki i uciekając przed czarnym kocurem trafiła do całkiem innej historii. Pomóż jej pokonać Białą czarownicę i wrócić do swojej historii.
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Alicja w Krainie Narnii

zrzut ekranu gry mobilnej

W pszczelim raju

Czy wiecie kiedy pojawiły się pierwsze pszczoły? A może wiecie dlaczego ich ciało pokryte jest mikro włoskami? Jeśli nie to w tej grze wszystkiego się dowiecie! Zapraszamy!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry W pszczelim raju

zrzut ekranu gry mobilnej

Eko BabaJagaGo

Zastanawialiście się kiedyś co było gdyby to Baba Jaga opisała historię Jasia i Małgosi? Naszym zdaniem wyglądałoby to tak jak w tej grze! Poznajcie ją i Wy!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry EkoBabaJagaGo

zrzut ekranu gry mobilnej

Kryptonim „Lover Silesia”

Siedzisz teraz w wygodnym fotelu, oglądasz telewizję lub w coś grasz, pijesz… coś tam może pijesz. Za chwilę jednak możesz być główną postacią tajnej misji wiodącej po Dolnym Śląsku. Całym Dolnym Śląsku. Jesteś na nią gotowy czy wolisz zostać w fotelu?
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Lover Silesia

zrzut ekranu gry mobilnej

Pojedziemy, panie Kaziu?

Nudzisz się? Masz chwilę wolnego czasu? Chciałbyś wyjść na miasto? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „TAK”, to ta gra jest dla Ciebie. Pomóż bibliotekarzowi i sprawdź, jak dobrze znasz Wałbrzych. Cały Wałbrzych!
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Pojedziemy, panie Kaziu

zrzut ekranu gry mobilnej

Fantastyczne bestie słowiańskich mitologii i jak je odgadnąć

Witaj śmiałku! Słyszałeś może o figlarnym licho? Zwodnicznych wiłach? Przerażającym bezkoście? Jeśli chcesz poznać te bestie i stawić czoła wyzwaniu, zapraszamy do gry.
(gra stacjonarna)

Kod qr do gry Słowiańskie bestie

zrzut ekranu gry mobilnej

Kto dogoni zająca

Zajączek, Kurczaczek i Baranek wybierają się do Babki na świąteczne śniadanie. Idą spokojnie przez park, gdy nagle zza drzewa wyskakuje Lis. Przestraszony Zajączek ucieka ile sił w nogach, gubiąc po drodze pisanki. Pozbieraj pisanki i dogoń Zajączka, by uratować świąteczne spotkanie!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry Kto dogoni zająca

zrzut ekranu gry mobilnej

Elfie przygody

Gra inspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Uczy i bawi. trochę przygody i przyrody. A dodatkiem jest czytający bibliotekarz. Miłej zabawy!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry Elfie przygody

zrzut ekranu gry mobilnej

Biało-czerwona historia

Chcesz posłuchać biało-czerwonej historii? Nie, nie takiej nudnej, jak w szkole. Ciekawej, bo opowiedzianej przez samą… flagę!
Gra stworzona została z okazji przypadającego na 2 maja Święta Flagi. Zawiera informacje o polskich symbolach narodowych i najważniejszych wydarzeniach z historii Polski.
(gra stacjonarna)

kod qr do gry Biało-czerwona historia

zrzut ekranu gry mobilnej

Poezja 3.0

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. przygotowaliśmy krótki quiz ze znajomości poezji polskiej. Dobrej zabawy!
(gra stacjonarna)

kod qr do gry Poezja 3.0

zrzut ekranu gry mobilnej

Świąteczna misja Rudolfa

Przeziębiony renifer, nerwowy Święty Mikołaj i zagubione prezenty, a to wszystko tuż przed świętami! Jesteś gotowy, żeby wziąć udział w świątecznej przygodzie Rudolfa?
Gra rozpoczyna się przed budynkiem Biblioteki pod Atlantami i prowadzi po Rynku.
(gra mobilna)

kod qr do gry Świateczna Misja Rudolfa

zrzut ekranu gry mobilnej

Tajemniczy Wałbrzych – Akcja rewitalizacja

Księżna Daisy i jej legendarne perły, Alexis Langer i jego świątynia, Andrzej Wajda i jego film… Czy jesteś gotowy poznać te i inne postacie i zmierzyć się z historią naszego miasta? Jeśli tak, to klikaj i ruszaj na spotkanie tajemnic Wałbrzycha…
Gra rozpoczyna się na Placu Kościelnym i prowadzi po najbardziej znanych, ale i po najbardziej tajemniczych zakątkach wałbrzyskiego Śródmieścia.
(gra mobilna)

kod qr do gry Tajemniczy Wałbrzych